Ikona hollivudiane, Robert De Niro, ka vazhduar me kritikat e tij kundrejt presidentit amerikan, Donald Trump.

Ka kohë që aktori, regjisori dhe producenti i famshëm po e kritikon kreun e Shtëpisë së Bardhë, madje duke mos i kursyer fjalët, ndërsa së fundmi e ka quajtur një humbës dhe gangster të parealizuar.

Aktori ka qenë pjesëmarrës në emisionin Late Show me Stephen Colbert, ku ka folur në lidhje me filmin e Netflix, “The Irishman”, ku rikthehet në zhanret me gangsterë. Ndërsa nuk ka mundur në mos flasë për Trumpin.

Të gjitha lajmet nga Robert De Niro Të gjitha lajmet nga Robert De Niro

“Madje edhe gangsterët kanë moral dhe etikë. Ata i kanë kodet e tyre dhe dihet kur ia japin dikujt fjalën”.

“Gjithçka që keni është fjala e dhënë. Ky tip (presidenti) nuk e di as çfarë do të thotë kjo”, është shprehur De Niro, i cili paraprakisht gjatë bisedës kishte thënë se “tash kemi një gangster të bardhë në Shtëpinë e Bardhë” duke iu referuar Trumpit. /Telegrafi/