LAJMI I FUNDIT:

De Jong po mësohet me Barcelonën, Kluviert kujdeset për të

De Jong po mësohet me Barcelonën, Kluviert kujdeset për të

Frenkie de Jong dhe Patrick Kluivert janë takuar në Barcelonë, ku aty në të shkuarën ka luajtur sulmuesi i njohur i Blaugranave.

Reklama

22 vjeçari ka qëndruar në Kataluni për disa ditë, ku e ka takuar edhe Kluivertin, që jeton në këtë vend.

Ai i ka dhënë disa këshilla pasi edhe vet e ka përjetuar kalimin nga Ajaxi te Barcelona, edhe pse ishte te AC Milan në vitin 1998.

De Jong me të dashurën e tij dhe Kluivert me gruan, ku aty ishte edhe Shane, djali i vogël i tij, që luan aktualisht në akademinë e Barcelonës, bën një foto  së bashku, që u postua në rrjetet sociale.

42-vjeçari ka qëndruar në Barcelonë për gjashtë vite si lojtarë dhe shihet si një nga legjendat e këtij klubi. /Telegrafi/