LAJMI I FUNDIT:

De Gea pranon një ulje të madhe page për të qëndruar te Man Utd

De Gea pranon një ulje të madhe page për të qëndruar te Man Utd

Portieri i Manchester Unitedit, David de Gea do të nënshkruajë një marrëveshje të re me gjigantët anglezë.

Reklama

Spanjolli, i cili ka qenë në United për më shumë se një dekadë, do të bjerë dakord për kushte të reja në javët e ardhshme.

Sipas mediumit ESPN dhe burimeve të tjera, De Gea do të duhet të pranojë një zbritje të konsiderueshme page për të rënë dakord me kontratën e re.

Nga De Bruyne te De Gea dhe Salah – Zbulohet lista me lojtarin më të paguar të secilës skuadër në Ligën Premier 
Lexo po ashtu Nga De Bruyne te De Gea dhe Salah – Zbulohet lista me lojtarin më të paguar të secilës skuadër në Ligën Premier 

Marrëveshja e tij aktuale përfundon në fund të sezonit, e cila i jep atij 375 mijë funtesh apo 425 mijë euro në javë.

Unitedi do ta mbajë pagën e tij në një nivel shumë më modest, ndërsa do të përfshijë edhe më shumë klauzola të lidhura me performancën.

Një marrëveshje e tillë do të siguronte që De Gea të qëndrojë në United për pjesën e mbetur të karrierës së tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori