LAJMI I FUNDIT:

David dhe Victoria Beckham zbarkojnë në brigjet e Kroacisë me fëmijët e tyre për pushimet e verës

David dhe Victoria Beckham zbarkojnë në brigjet e Kroacisë me fëmijët e tyre për pushimet e verës

Ai është i njohur për ndryshimin e modeleve të flokëve përgjatë viteve.

Por David Beckham është kthyer në rrënjët e tij, duke shfaqur flokët e tij natyrale të argjendta gjatë një pushimi familjar në Kroaci me gruan Victoria dhe fëmijët e tyre këtë javë, shkruan DailyMail.


Ish-futbollisti, 47 vjeç, tregoi ngjyrën e tij argjendi të flokëve gjatë një udhëtimi me varkë të martën, i shoqëruar nga Victoria dhe fëmijët e tyre më të vegjël: Cruz, 17 vjeç dhe Harper, të cilët mbushën 11 vjeç gjatë fundjavës.

Davidi u shfaq me një ngjyrë flokësh shumë më të çelur se flokët e errëta që kishte në Wimbledon vetëm një javë më parë.

Babai i katër fëmijëve ishte në elementin e tij, i veshur me një këmishë me mëngë portokalli dhe pantallona të shkurtra, ndërsa merrte përsipër të shkrepte fotografitë e familjes së tij nga një plazh shkëmbor, ndërsa ata pozonin në varkën ultra luksoze ‘Hermes’.

Victoria, e cila dikur tha në mënyrë të famshme se ‘moda më vodhi buzëqeshjen’, e ndërroi këtë qëndrim të saj, pasi u pa me një buzëqeshje të madhe në fytyrën e saj ndërsa pozonte për fotografi dhe bënte shaka me bashkëshortin e saj.

Ish-këngëtarja e Spice Girl tregoi këmbët e saj të rrezitura në një fustan ngjyrë portokalli, i cili koordinohej në mënyrë perfekte me këmishën e Davidit.

Victoria u ul në pjesën e pasme të varkës me Harperin dhe shoqen e saj, ndërsa David dhe Cruz biseduan me ekuipazhin përpara.

David dhe Victoria mbërritën në Kroaci këtë javë pasi shijuan një udhëtim të stuhishëm në Paris dhe Venecia nëpërmjet Orient Express për të festuar 23 vjetorin e martesës javën e kaluar.

Kanë qenë disa ditë të vështira për familjen pasi Davidi tregoi për agoninë e tij të martën duke u ndjerë ‘i pafuqishëm’ kundër një përndjekëse që e la vajzën e tij Harper të frikësuar të largohej nga shtëpia e saj.

Sharon Bell, 58 vjeçe, u akuzua për ngacmimin e ish-mesfushorit të Manchester United dhe Anglisë, David me një sërë letrash, pasi u përpoq ta kontaktonte që nga viti 2016.

Ajo gabimisht besonte se ishte në një lidhje me Beckhamin dhe se ai dhe Victoria kishin komplotuar për t’i vjedhur qelizat vezë të saj nga brenda trupit të saj.

Në incidentin më të frikshëm, Bell u shfaq në shkollën përgatitore të vajzës 11-vjeçare të çiftit Beckham më 18 nëntor, duke pretenduar dhe thënë: “Unë jam nëna e Harper. Unë jam këtu për ta marrë atë”.

Victoria ishte gjithashtu atje dhe e pa përndjekësen që dukej ‘bosh’ ndërsa policia mbërriti dhe e mori me vete.

Të martën, frika e çiftit të famshëm për fushatën e saj të ngacmimeve u zbulua pasi përndjekësja u ndalua në bazë të Aktit të Shëndetit Mendor.

Gjykatësi i qarkut Michael Snow vendosi se ajo ishte një rrezik për Harperin, Brooklynin, Romeon dhe Cruzin sepse ajo ishte ‘e fiksuar pas familjes’.

Në një deklaratë të lexuar në Gjykatën Supreme të Westminsterit, David tha: “Ndihesha sikur gjuha në letra po përshkallëzohej dhe po bëhej më emocionale dhe kërcënuese për mua dhe familjen time – dhe kjo më shqetësoi”.

“Ajo u shfaq pa asnjë paralajmërim, duke e bërë kërcënimin më të shënjestruar dhe frikësues. Ndihesha i pafuqishëm dhe i zemëruar që nuk mund të bëja asgjë”, tha ish-futbollisti anglez.

Beckham mohoi të kishte një lidhje me përndjekësen Bell, duke thënë se nuk e kishte parë kurrë më parë.

Ndërkohë Victoria Beckham tha: “Për shkak të vëllimit të vëmendjes [burri im dhe unë marrim nga fansat], ne rrallë jemi të informuar për natyrën e komunikimit nga fansat”.

“Unë u përpoqa ta mbroj atë dhe jam e shqetësuar për sigurinë e saj”, tha manjatja e modës.

Ajo shtoi: “Jam shumë e shqetësuar dhe e frikësuar për Harperin që shkon në park ose udhëtime shkollore”.

Prokurorja Arizuna Asante shtoi: “Ajo tani ka frikë të dalë dhe kjo i ka bërë gjërat më të vështira për të”.

“Ajo është e shqetësuar, veçanërisht kur Harper shkon në udhëtime shkollore”.

Gjykatësi i rrethit Michael Snow tha se ishte i kënaqur që ajo kishte kryer sjelljen kriminale dhe kishte urdhëruar ndalimin e Bellit, e cila u paraqit në gjykatë përmes një video-lidhjeje nga Akti i Shëndetit Mendor.

Ai iu referua ‘mendimit mjaft të frikshëm’ të saj duke hulumtuar adresën e çiftit Beckham dhe ‘fjalëve rrëqethëse’ të përdorura në letrat e saj.

“Ai u frikësua për sigurinë e familjes së tij, duke u shqetësuar për atë që zonja Bell mund të bënte më pas”, shtoi gjykatësi. /Telegrafi/