LAJMI I FUNDIT:

Darmian: Më mungon Serie A dhe Italia

Darmian: Më mungon Serie A dhe Italia
Matteo Darmian (Foto: Victor Decolongon/Getty Images/Guliver)

Matteo Darmian ka folur rreth kampionatit italian, Serie A dhe kombëtares së Italisë, duke thënë se i mungojnë të dyja.

Reklama

Mbrojtësi italian u transferua para dy sezonesh te Unitedi nga Torino, por ka dështuar të tregojë vlerat e veta dhe ta zë një vend titullari.

Kështu, e ardhmja e tij gjithmonë ka qenë shumë e përfolur me një rikthim të tij në Itali dhe tani edhe vet lojtari ka deklaruar se i mungon futbolli italian.

Eksod nga Manchester Unitedi, 10 lojtarë mund të largohen
Lexo po ashtu Eksod nga Manchester Unitedi, 10 lojtarë mund të largohen

“Duhet të them, me të vërtetë më mungon Serie A dhe Italia tani”, ka thënë fillimisht Darmian për Gazzetta dello Sport.

“Unë e di që jam në një nga klubet më të mira në botë dhe jam krenar që jam në Manchester United, por unë e dua Italinë, e dua vendin tim”.

“Të kthehem të luaj për Italinë është objektivi im. Roberto Mancini nuk më ka thirrur akoma, por shpresoj se do të jem në të ardhmen”, përfundoi italiani.

Darmian me fanellën e Italisë (Foto: Getty Images)

Juventusi dhe Interi janë lidhur me një lëvizje për Darmian gjatë afatit të fundit kalimtar veror.

Edhe Napoli thuhet se bëri ofertë për të, por ishte shumë e ulët për ta lënë të lirë Unitedi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori