Basketbollisti i njohur, Dardan Berisha ka konfirmuar se ka ndarë rrugët me klubin Peja.

Njëri nga më të mirët në histori të basketbollit shqiptar, Berisha nuk do të luajë më për klubin e vendlindjes.

Është vet Dardan Berisha, i cili ka konfirmuar se nga ky vit nuk do të jetë lojtarë i Pejës, teksa nuk ka hezituar t’i falënderoj të gjithë për kohën e kaluar.

Postimi pa ndërhyrje i Dardan Berishës

Të dashur qytetarë te Pejës, tifozë Shqiponjat dhe dashamirë të basketbollit,

Dua të ju informoj se nga ky vit nuk do te jem më pjesë e KB Pejës.

Me ketë rast falënderoj nga zemra qytetarët, tifozët, bashkëlojetarët si dhe te gjithë ata të cilët më perkrahen gjatë rrugëtimit tim. Ishin vite të jashtëzakonshmë dhë përherë do mbesin në kujtimet e mija.

Reklama
Reklama

Më Respekt Dardani!

/Telegrafi/