LAJMI I FUNDIT:

Dallimi është më se i dukshëm: Me këto ngjyra të mureve banesa e vogël do të duket më e madhe, më e shndritshme dhe më e gjerë!

Dallimi është më se i dukshëm: Me këto ngjyra të mureve banesa e vogël do të duket më e madhe, më e shndritshme dhe më e gjerë!

Ngjyra mund ta zvogëlojë dhomën vizualisht, por edhe ta rrisë në vëllim të pabesueshëm

Ajo që me siguri nuk e dëshironi është që banesa juaj, sado që të jetë e ngushtë, të mos duket vizualisht më e vogël. Në atë pikëpamje po ju prezantojmë ngjyrat të cilat janë zgjidhje për banesat tuaja të vogla, transmeton Telegrafi.


Nëse nuk jeni adhurues i ngjyrës së bardhë klasike, tonet e ngjyrës pastel mund të jenë perfekt për fisnikërimin e mureve të banesës suaj.

E verdha e shndritshme pastel, rozë e zbehtë dhe e kaltra, do të mundësojë që hapësirën ta plotësoni me freski dhe ta përdoreni dritën në mënyrën më të mirë të mundshme.

Kontrasti i toneve pastele dhe të bardhë do të bëjë balancë perfekt në hapësirë. Gjithashtu në këtë kombinim janë të dëshirueshme dyshemetë e shndritshme.

Nëse dëshironi që të theksoni bukurinë e hapësirës në të cilën jetoni, nuancat e ngrohta të së kaltrës në mure sikur janë krijuar për ju. Ngjyra e kaltër do ta bëjë hapësirën të duket dukshëm më të madhe pa e prishur konceptin në të.

Ngjyra e kaltër e ngrohtë mund të jetë edhe në formë të murit të theksuar, sepse pak i nevojitet hapësirës së vogël të duket njëherësh më e madhe dhe më e bukur.

Mund të rrisni efikasitetin e reflektimit të toneve të ftohta të shndritshme, me përdorimin e ngjyrave me përfundim të shndritshëm.

Nuancat e ftohta të së kaltrës, ngjyra e livandës dhe tonet e ngjashme mund të rrisin vizualisht hapësirën në të cilën qëndroni çdo ditë. Këto ngjyra posaçërisht duken bukur në hapësirën e cila nuk ka dritë të mjaftueshme natyrale.

Për ta bërë hapësirën e vogël më të madhe në shikim të parë dhe gjithsesi të ardhshëm përdorni paletën e toneve të lehta neutrale. Ngjyra e hirtë e shndritshme është sikur e krijuar për hapësira të vogla të cilave u është e nevojshme prekja e stilit dhe e elegancës.

Disenjatorët e enterierit këshillojnë që të kërkoni ndër tonet e errëta neutrale atë ngjyrë e cila i përshtatet stilit tuaj, por e cila njëherësh do ta zgjerojë vizualisht hapësirën. Tonet e errëta neutrale në kombinim me mobiliet ngjyrë të shndritshme krijojnë në hapësirë iluzionin optik të hapësirës më të madhe.

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Shumë prej jush e keni harxhuar zbutësin pa nevojë, ja sasia që duhet ta vendosni për të larë rrobat

Shumë prej jush e keni harxhuar zbutësin pa nevojë, ja sasia që duhet ta vendosni për të larë rrobat

A e dini se...
Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

Me këto veprime e ‘prishni’ makinën larëse, këto gjëra nuk i keni ditur

A e dini se...
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
Kalo në kategori