LAJMI I FUNDIT:

Dalic konfirmon lëndimin e dy yjeve të Kroacisë, thotë se do të bëjnë gjithçka për vendin e tretë

Dalic konfirmon lëndimin e dy yjeve të Kroacisë, thotë se do të bëjnë gjithçka për vendin e tretë

Kroacia do të përballet me Marokun për ndeshjen për vendin e tretë në Kupën e Botës.

Dueli për vendin e tretë do të zhvillohet me fillim nga ora 16:00 në Khalifa International Stadium në Doha të Katarit.


Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic ka folur në konferencë për media, duke thënë se kanë probleme me lëndime.

Marcelo Brozovic dhe Josko Gbardiol kanë probleme dhe ende e kanë të paqartë aktivizimin për finalen e vendit të tretë.

“Kemi disa lojtarë me probleme fizike. Gvardiol ka luajtur ndeshjen e fundit me injeksione në këmbë, dhe edhe Brozovic po ka probleme. Për finalen e vendit të tretë do të hedh në fushë vetëm lojtarë që janë mirë dhe të gatshëm për të luajtur, pasi do të bëjmë gjithçka për të fituar”.

“Për momentin nuk e di nëse Brozovic do të luajë, varet nga muskujt e tij, pasi ka dhimbje”, tha Dalic.

Tutje trajneri kroat tha se është ndeshje me rëndësi dhe do të bëjnë gjithçka për ta fituar medaljen e bronztë në ‘Katar 2022’.

“Të jesh i treti apo i katërti në botë ka goxha diferencë, dhe ne duam të jemi ata që arrijmë të tretët. Do të bëjmë gjithçka për medaljen e bronztë dhe një vend në podiumin e Botërorit”, deklaroi Dalic. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori