Milani ka fituar lehtësisht në javën e parë në Serie A duke fituar ndaj Crotones me rezultat 0-3.

Golat u shënuan nga Franck Kessie (6’), Patrick Cutrone (18’) dhe Suso (24’).

Milani konfirmon transferimin e Kalinic (Video) Milani konfirmon transferimin e Kalinic (Video)

Por, më i miri në këtë takim ishte Suso, i cili asistoi te goli i dytë dhe bëri një paraqitje të bukur.

Edhe Hakan Çalhanoglu bëri paraqitje të mirë, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Notat e lojtarëve të Crotones:

Notat e lojtarëve të Milanit: