LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo e ka mbyllur sezonin pa arritur të fitojë ndonjë trofe në Superligën e Arabisë Saudite me Al Nassr.

Reklama

Ylli portugez shkëputi kontratën me Djajtë e Kuq në fund të vitit të kaluar mes shumë polemikave dhe intervistës shpërthyese.

Ai më pas nënshkroi me Al Nassr një kontartë 200 milionëshe në vit, por atij i kanë munguar trofetë për këta muaj.

Pasi u eliminuan gat ë gjitha kupat vendore, pesë herë fituesi i Topit të Artë nuk ka arritur ta fitoi as ligën.

Al Nassr u mposht në garë nga Al Ittihad, me këta të fundit që arkëtuan 69 pikë, pesë më shumë se skuadra e 38-vjeçarit.

Kështu, Ronaldo e mbyll këtë sezon pa fituar titull në Arabinë Saudite, ndërsa do të shpresojë që në sezonin e ri të garojë për të gjithë trofetë. /Telegrafi/