LAJMI I FUNDIT:

Cristiano Ronaldo justifikon vetën për festën ndaj tifozëve kundërshtarë

Cristiano Ronaldo justifikon vetën për festën ndaj tifozëve kundërshtarë

Shtypi saudit, konkretisht media Arriyadhiah, ka zbuluar deklaratën e Cristiano Ronaldos para Komisionit të Etikës dhe Disiplinës të ligës së futbollit të Arabisë Saudite.

Sulmuesi i Al Nassr e ka nënvlerësuar festën dhe ka treguar se këto gjeste zakonisht janë të zakonshme kur ai shënon një gol dhe se ai nuk u drejtohej tifozëve rivalë. Dhe aq më pak si një gjest talljeje apo provokimi.


“I respektoj të gjitha klubet dhe lëvizja e krahut shpreh forcën dhe fitoren dhe nuk është aspak e turpshme apo fyese. Në Evropë jemi mësuar me këtë”, ka zbuluar gazeta saudite fjalët e Cristianos.

"Messi, Messi"- Ronaldo u drejtohet tifozëve kundërshtarë me gjestin e turpshëm
Lexo po ashtu "Messi, Messi"- Ronaldo u drejtohet tifozëve kundërshtarë me gjestin e turpshëm

Komiteti donte të dëgjonte portugezin fillimisht dhe tani duhet të gjykojë nëse portugezi bëri ndonjë parregullsi në festën e tij apo nëse justifikimet e tij janë të vlefshme.

Cristiano mund të dënohet me dy ndeshje ndalim, por për momentin nuk dihet nëse Komiteti e konsideron fajtor CR7.

Trajneri i tij, Luis Castro vazhdon me përgatitjet e zakonshme dhe e ka përfshirë yllin portugez në listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen e kësaj të enjte kundër Al Hazemit (18:00). Kështu duket se ai nuk pret një ndëshkim për pesë herë fituesin e Topit të Artë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudisti i njohur Akil Gjakova denoncohet për dhuna nga bashkëshortja e tij

Xhudo
Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Gjithmonë duke promovuar Kosovën, Granit Xhaka me një përgjigje fantastike kur pyetet nga Bundesliga se cili është vendi i preferuar për pushime

Bundesliga

"Ai nuk vrapon shumë, por kur e prek topin e vëren çfarë niveli ka" - Camavinga tregon lojtarin më të mirë me të cilin është përballur

La Liga

"Vetëm duhet të jenë të lirë dhe e fitojnë Evropianin" - Ferdinand tregon për dyshen që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Premier League
Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Ish futbollisti i Liverpool dhe Real Madrid tregon pse Xaabi Alonso refuzoi për të marr drejtimin e Reds

Premier League
Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Premier League
Kalo në kategori