LAJMI I FUNDIT:

Corgi-t e Mbretëreshës e përshëndesin atë për herë të fundit ndërsa presin në shkallët e Kështjellës Windsor përpara shërbimit të varrimit

Corgi-t e Mbretëreshës e përshëndesin atë për herë të fundit ndërsa presin në shkallët e Kështjellës Windsor përpara shërbimit të varrimit

Corgi-t e dashur të monarkes i dhanë Mbretëreshës lamtumirën e fundit përpara shërbimit të saj të varrimit këtë pasdite.

Dy kafshët e saj shtëpiake, të udhëhequra nga dy ndihmës, u vizituan nga Princi Andrew, 62 vjeçar, ndërsa ai mbërriti në Kështjellën Windsor përpara ceremonisë së kësaj pasdite, ku arkivoli i Mbretëreshës u ul në kasafortën e Kupolës të Shën George.

Muick dhe Sandy, të cilët iu besuan Dukës së Jorkut pasi Mbretëresha vdiq të enjten e 8 shtatorit, u panë në shkallët e kështjellës Windsor, të rrethuar nga dy ndihmës, raporton Daily Mail. transmeton Telegrafi

The royal aides looking after the late Queen's beloved Corgis were seen given them a sympathetic stroke as the Monarch's committal service went underway

Qentë ishin një dhuratë për Mbretëreshën nga Princi Andrew dhe vajzat e tij, Princesha Beatrice, 34 vjeç dhe Princesha Eugenie, 32, për ta ndihmuar atë të përballonte vdekjen e Princit Philip vitin e kaluar.

Dy Corgi-t e fundit të Monarkut, të shoqëruar nga dy ndihmës mbretërorë duke i ecur me zinxhir, mund të shiheshin të qetë duke qëndruar në anën e kështjellës Windsor.

Princi Andrew u pa duke folur me ndihmësit dhe duke u dhënë Corgi-ve një ledhatim simpatik ndërsa u mbush frymë përpara se të kthehej në procedurat solemne të sotme.

Prince Andrew, 62, visited the Queen's Corgis as he arrived at Windsor Castle ahead of this afternoon's ceremony, which will see the Queen's coffin being buried, surrounded by her close family

Mbretëresha është kthyer në Windsor, dhe do të ribashkohet në “përjetësi” me burrin e saj të dashur Princin Philip, dhe u prit me një qilim me lule ndërsa vajtuesit mbërritën në Kupolën e Shën George për shërbimin e Mbretëreshës. /Telegrafi/