LAJMI I FUNDIT:

Clermont i Elbasan Rashanit fiton me përmbysje fantastike në ndeshjen e fundit të Messit për PSG-në

Clermont i Elbasan Rashanit fiton me përmbysje fantastike në ndeshjen e fundit të Messit për PSG-në

Paris Saint-Germain ka pësuar humbje 3-2 në shtëpi në ndeshjen e fundit sezonal, dhe në atë që ishte sfida e fundit e Lionel Messit në fanellën e kampionit të Ligue 1.

Reklama

Clermont realizoi një përmbyjse spektakolare, derisa duke humbur 2-0, për të fituar 3-2.

Mysafirët shënuan gol qysh në minutën e pestë, por ajo u anulua për lojë me dorë nga Grejohn Kyei.

Sergio Ramos që po ashtu do të largohet nga PSG, kaloi në epërsi ekipin e tij në minutën e 16-të me një asistim te Vitinhas.

Për 2-0 u përkujdes Kylian Mbappe (21’), me francezin që realizoi nga penalltia.

Mirëpo, tre minuta më vonë, Clermont ngushtoi epërsinë e PSG-së, kur Johan Gastien shënoi për 2-1.

Në minutën e 37-të, Kyei dështoi nga penalltia, mirëpo gabimin e tij e përmirësoi shoku i skuadrës Zeffane (45+1’) kur i barazoi shifrat në 2-2.

Pjesa e dytë ishte edhe më spektakolare, pasi u kompletuar përmbysja e Clermont.

Në minutën e 63-të, Elbasan Rashani asistoi te Kyei, që realizoi për 3-2, duke i dhënë kështu goditjen e fundit kampionit të këtij sezoni në Ligue 1.

PSG e mbyll këtë sezon si lider me 85 pikë, një më shumë se Lens, ndërsa i dha lamtumirën Messit dhe Ramosit që pritet të luajnë në Arabinë Saudite, nga atje ku kanë marrë oferta astronomike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori