LAJMI I FUNDIT:

City interesohet për transferimin e turkut Soyuncu

City interesohet për transferimin e turkut Soyuncu
Caglar Soyuncu. (Photo by Dan Mullan/Getty Images)

Manchester City do të vazhdoj të investojë në repartin defensivë.

Reklama

Skuadra e Pep Guardiolës po ka probleme me lëndime të shumta në prapavijë, derisa i fundit që është lënduar është Aymeric Laporte.

Kampioni në fuqi i Anglisë po synon transferimin e mbrojtësit turk Caglar Soyuncu nga Leicester City.

23-vjeçari iu bashkua edicionin e kaluar Leicester Cityt nga Freiburg dhe që nga ajo kohë ka pasur paraqitje shumë të mira në Ligën Premier.

Caglar Soyuncu. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Falë paraqitjeve të mira të tij, turku ka rënë në sytë e Pep Guardiolës që po e kërkon transferimin e tij.

Mediat angleze kanë raportuar se Citizens janë gati të shpenzojnë deri në 50 milionë euro për afrimin e Soyuncus. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori