LAJMI I FUNDIT:

Çitaku thotë se Qeveria Kurti po mashtron

Çitaku thotë se Qeveria Kurti po mashtron

Ish-ambasadorja e Kosovës në Washington, aktuashisht nënkryetare e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj Qeverisë Kurti 2.

Reklama

Çitaku ka parashtruara disa pyetje ndaj Qeverisë, për inflacionin dhe rritjen e çmimit të energjisë.

“A jeton më mirë një qytetar i Kosovës sot se më parë? A e përballon çmimin e rritur të energjisë elektrike?  A arrinë me pagën e njëjtë e pa rritje ta përballojë inflacionin?”, shkroi Çitaku.

Ndërkoha Çitaku është përgjigjur duke thënë se “ndoshta në universin paralel të Kurtit po. Por në botën reale jo”.

Lushaku-Sadriu i reagon Kurtit: Po bën propagandë duke shtrembëruar të dhënat e Bankës Botërore për shkallën e varfërisë
Lexo po ashtu Lushaku-Sadriu i reagon Kurtit: Po bën propagandë duke shtrembëruar të dhënat e Bankës Botërore për shkallën e varfërisë

“Leni mashtrimet”, shkroi në fund.

Më herët ndaj Qeverisë, përkatësisht, kryeministrit Albin Kurti, pati reagime edhe nga ana e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kurti tha se krahasuar me 10 vite më parë, Kosova ka rritur të ardhurat për frymë për 50 për qind dhe ka ulur shkallën e varfërisë për 35 për qind.

E sipas Lushtaku-Sadriut, kjo është porpagandë e Kurtit, duke thënë se i ka shtrembëruar të dhënat e Bankës Botërore./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Lajme
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori