LAJMI I FUNDIT:

Cilët trajnerë nga Liga Premier do të shkarkohen para përfundimit të edicionit 2022/23 – një parashikim interesant

Cilët trajnerë nga Liga Premier do të shkarkohen para përfundimit të edicionit 2022/23 – një parashikim interesant

Edicioni 2022/23 në Ligën Premier ka filluar dhe mund të jetë shumë mizor për disa trajnerë.

Reklama

Fakti i thjeshtë i çështjes është se menaxhimi në ligën më të lartë të Anglisë është një nga punët më stresuese përreth, edhe nëse vjen me përfitimet e bukura të pagave dhe të punës me lojtarët më të mirë në botë.

Në fund të fundit, realiteti i pashmangshëm i drejtuesve të Ligës Premier është se më shumë se një e katërta e grupit që fillon çdo sezon nuk do të jetë në të njëjtën fushë teknike kur të fillojë sezoni i ardhshëm.

Parashikohet tabela përfundimtare e Ligës Premier për edicionin 2022/23 - renditja në top 6 është befasuese
Lexo po ashtu Parashikohet tabela përfundimtare e Ligës Premier për edicionin 2022/23 - renditja në top 6 është befasuese

Vetëm në edicionin 2021/22, Xisco Munoz, Steve Bruce, Nuno Espirito Santo, Daniel Farke, Dean Smith, Ole Gunnar Solskjaer, Rafael Benitez, Claudio Ranieri, Marcelo Bielsa dhe Sean Dyche u shkarkuan.

Duke parë gjithë këto shkarkime, kush do të jetë i radhës në edicionin që sapo ka filluar në Angli?

GiveMeSport ka bërë një analizë rreth kësaj situate dhe ka përpiluar një listë se kush mund të shkarkohet:

Top 5 ligat evropiane: Parashikohet se kush do të shpallet kampion në secilin kampionat
Lexo po ashtu Top 5 ligat evropiane: Parashikohet se kush do të shpallet kampion në secilin kampionat

1) Marco Silva

Askush nuk po e dikton këtë parashikim, por argumenti që Silva është trajneri i parë i Ligës Premier që largohet këtë sezon, shtrihet shumë përtej potencialit të Fulhamit për të panikuar.

Me nënshkrimet e mëdha si Joao Palhinha, Bernd Leno dhe Andreas Pereira që erdhën në këtë afat, Fulham i ka dhënë Silvës shumë pak justifikime për të mësuar nga gabimet e rënieve në sezonet 2018/19 dhe 2020/21.

Silva përshëndet tifozët e Fulham.

2) Ralph Hasenhuttl

Tifozët e Saints po lodheshin më shumë se kurrë nga jeta nën Hasenhuttl, ndërsa ata përfunduan sezonin e tyre 2021/22 me një klithmë, duke humbur nëntë nga 12 ndeshjet e tyre të fundit në Ligën Premier për të sugjeruar se mandati katërvjeçar i austriak po shkonte drejt përfundimit.

Southampton ka investuar me guxim në të rinjtë këtë verë dhe klubi ka një rekord të shkëlqyeshëm për të më dëshmuar se nuk ka gabuar, por ky sezon duket si viti ku mund të afrohet vërtet rënia nga liga dhe për këtë arsye duhet të mundohen që nga fillimi që mos del ky parashikim.

Hasenhüttl drejton Southampton.

3) Thomas Tuchel

Diçka thjesht nuk shkon mirë te Chelsea, apo jo?

Blutë transferuar disa lojtarë tashmë të dëshmuar, por është sistemi i Thomas Tuchel që nuk garanton siguri dhe nuk garanton trofe në këtë sezon.

Tashmë të gjithë skuadrat e kanë mësuar sistemin e tij 3-4-3 ose 3-5-2, derisa nëse kalojë në një tjetër skemë, ata dështojnë dhe faji është pikërisht te gjermani.

Tani, nëse Roman Abramovich do të ishte ende në sallën e bordit, atëherë do të ishte e sigurt për këtë parashikim, por mbetet të shihet çfarë do të bëjë Todd Boehly.

Tuchel është nën presion te Chelsea.

4) Jesse Marsch

Marsch do të ketë një edicion të plotë në Elland Road, pasi zëvendësoi Marcelo Bielsan që e kërkoi largimin nga skuadra, pas formës së dobët – por që shumë e shohin si shkarkim..

Gjithçka varet nëse lojtarë si Luis Sinisterra, Brenden Aaronson dhe Marc Roca mund të mbyllin boshllëqet e lëna nga Raphinha dhe Kalvin Phillips, dhe nëse Marsch mundet – thënë thjesht – të ndalojë skuadrën të pranojë kaq shumë gola.

5) Scott Parker

Shumëkush mund të parashikojë që Bournemouth të pësojë rënie nga kategoria, kështu që ka një arsye të mirë për të menduar, si pasojë, se Cherrys do të nxisin një shkarkim paniku në fund të sezonit.

Ndoshta është një parashikim i gabuar, por Parker nuk ka aq shumë statistika të mira dhe filozofi të lojës për ta mbajtur skuadrën në Ligën Premier.

Parker si trajner i Bournemouth.

6) Brendan Rodgers

Ndjehet sikur sezoni 2022/23 është tani ose kurrë për epokën e Rodgers që të rikthehet në këmbë me etiketën çuditërisht të favorshme të ‘vendit të tetë’ që flet mbi shumë të çara sezonin e kaluar – dhe ne presim që gjërat të shkojnë nga keq e më keq këtë vit.

Rodgers dhe klubi priren të ndahen në këtë lloj kohe në mandatin e tij dhe në fund të një viti kur ne po i këshillojmë ata të përfundojnë në vendin e 11-të falë një afati tronditës transferimi.

Rodgers mori mori drejtimin e Leicesterit në vitin 2019. /Telegrafi/

Rodgers mori Leicesterin në vitin 2019.