LAJMI I FUNDIT:

Cilat personalitete muzikore, filmike dhe sportive ndërruan jetë në 2016? (Foto)

Cilat personalitete muzikore, filmike dhe sportive ndërruan jetë në 2016? (Foto)

Bota e artit dhe sportit ka humbur njerëz të mëdhenj gjatë vitit 2016.

Reklama

Legjenda të muzikës të tillë si David Bowie, Prince, pastaj Sir Terry Wogan, Victoria Wood dhe në fund, dy më të papriturat – vdekja e këngëtarit George Michael dhe aktores Carrie Fisher.

Edhe në botën e sportit ka pasur humbje të mëdha, i tillë është rasti i vdekjes së boksierit legjendar, Muhammad Ali.

Më poshtë ju sjellim një listë të të famshmëve të cilët ndërruan jetë në vitin 2016. /Telegrafi/

David Bowie – këngëtari ndërroi jetë më 10 janar në moshën 69 vjeçare.

Alan Rickman – aktori ndërroi jetë më 14 janar në moshën 69 vjeçare.

Glenn Frey– këngëtari vdiq më 18 janar në moshën 77 vjeçare.

Harper Lee – aktorja vdiq më 19 shkurt në moshën 89 vjeçare.

Frank Kelly – aktori ndërroi jetë më 28 shkurt në moshën 77 vjeçare.

Tony Warren – aktori vdiq më 1 mars në moshën 79 vjeçare.

Nancy Reagan – aktorja dhe ish-zonja e parë e Shteteve të Bashkuara vdiq më 6 mars në moshën 94 vjeçare.

George Martin – aktori ndërroi jetë më 8 mars në moshën 90 vjeçare.

Paul Daniels – aktori vdiq më 17 mars në moshën 77 vjeçare.

Douglas Wilmer – aktori vdiq më 31 mars në moshën 96 vjeçare.

Ronnie Corbett – aktori vdiq më 31 mars në moshën 85 vjeçare.

David Gest – aktori vdiq më 12 prill në moshën 62 vjeçare.

Victoria Wood – aktori vdiq më 20 prill në moshën 62 vjeçare.

Prince – këngëtari ndërroi jetë në moshën 57 vjeçare më 21 prill.

Carla Lane – aktorja vdiq më 31 maj në moshën 87 vjeçare.

Muhammad Ali – boksieri ndërroi jetë më 3 qershor në moshën 74 vjeçare.

Zsa Zsa Gabor – aktorja ndërroi jetë më 18 dhjetor në moshën 99-vjeçare.

George Michael – këngëtari vdiq më 25 dhjetor në moshën 53 vjeçare.

Carrie Fisher – aktorja vdiq më 27 dhjetor në moshën 60 vjeçare.

Debbie Reynolds – aktorja ndërroi jetë më 28 dhjetor në moshën 84-vjeçare.

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Adriana Matoshi vë në pah linjat dhe barkun e tonifikuar në imazhet e fundit

Adriana Matoshi vë në pah linjat dhe barkun e tonifikuar në imazhet e fundit

Magazina
Vesa Luma shijon pushimet në Shqipëri, tregon linjat trupore me një fotografi nga plazhi

Vesa Luma shijon pushimet në Shqipëri, tregon linjat trupore me një fotografi nga plazhi

Magazina
Rita Ora del për të bërë blerje në Sydney, burri i vet shkon ta marrë me veturën luksoze

Rita Ora del për të bërë blerje në Sydney, burri i vet shkon ta marrë me veturën luksoze "Porsche" në vlerë afro 190 mijë euro

Magazina
Kalo në kategori