LAJMI I FUNDIT:

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Çiklisti ukrainas vazhdon rrugën sikur nuk po ndodh asgjë në momentin që rusët shkrepin një raketë

Pamjet befasuese kapën çiklistin duke kaluar pranë raketës ruse pikërisht në momentin që ajo u shkrep.

Reklama

Videoja tregon reagimin e tyre – ose mungesën e plotë – ndaj tingullit shurdhues të armës së madhe që po lansohej në qiell, raporton metro.co.uk.

Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse

Ashtu si ata kalojnë pranë tij, dëgjohet një zhurmë e fortë e raketës që katapulton lart dhe një shtëllungë masive tymi bie pas saj.

Pavarësisht zhurmës, tymit dhe pamjes së raketës që hidhet në ajër, çiklisti vazhdon rrugën sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Vendndodhja e saktë se ku është filmuar video nuk dihet.

Për muaj të tërë, Ukraina është përgatitur për kundërofensivë të cilën zyrtarët në Kiev dhe Uashington shpresojnë se do ta thyejnë vijën e frontit dhe do të shkatërrojnë forcat ruse.

Pas kërkimit të dhjetëra miliarda paund armë perëndimore për të luftuar forcat ruse, suksesi ose dështimi i kundërofensivës ka të ngjarë të ndikojë në formën e mbështetjes së ardhshme diplomatike dhe ushtarake perëndimore për Ukrainën. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Kalo në kategori