LAJMI I FUNDIT:

Chris Martin bleu helmetën që Forest Whitaker e përdori në filmin “Star Wars” dhe e dhuroi atë për bamirësi

Chris Martin bleu helmetën që Forest Whitaker e përdori në filmin “Star Wars” dhe e dhuroi atë për bamirësi
Foto: Chris Martin

Albumi i ardhshëm i Coldplay, “Music Of The Spheres”, u frymëzua nga “Star Wars” dhe tani frontmeni i grupit, Chris Martin, ka përdorur dashurinë e tij për ekskluzivitetin shkencor për bamirësi.

Reklama

Këngëtari bleu një helmetë nga aktori Forest Whitaker , i cili luajti udhëheqësin e rebelëve Saw Gerrera në filmin “Rogue One” dhe e kishte si një kujtim nga xhirimet, shkruan The Sun.

Ajo është nënshkruar nga Forest dhe disa nga bashkë-yjet e tij në “Star Wars”, si dhe shokët e grupit të Chriss, Guy Berryman, Will Champion dhe Jonny Buckland. Dhe në vend që ta mbajë atë, Chris ia ka dhuruar helmetën Emmanuel Kellyt, një refugjati dhe muzikanti nga Iraku, i cili mbeti me gjymtyrë të pazhvilluara gjatë luftës.

Foto: Supplied

Emmanuel do ta nxjerrë në ankand në ngjarjen e javës së modës “This Is Icon” në Londër javën e ardhshme, e cila mbledh para për Wellchild, që siguron kujdes për fëmijët dhe të rinjtë me sëmundje të rënda.

“Chris i la të gjithë gojëhapur kur ia dorëzoi helmetën Emmanuelit në ankand, është një pjesë e paharrueshme e kujtimeve nga ‘Star Wars’. Organizatorët presin oferta të çmendura. Shpresoj se do të blihet për shumë para”, ka thënë një burim.

Foto: Forest Whitaker/AP

Chris u njoftua me muzikën e Emmanuel nga një mik i përbashkët pesë vjet më parë dhe që atëherë ai është bërë mentori i tij.

Ai ftoi Emmanuel të performojë me Coldplay dhe në fillim të këtij viti ndihmoi në prodhimin e këngës së tij, “Red Love”, nga albumi “Your Story”.

Martin ka treguar se albumi i ardhshëm i Coldplay, që do të publikohet më 15 tetor, u frymëzua nga “Star Wars”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Adrola Dushi pëson një incident: Për herë të parë në jetën time mendova se mund të mos kisha të tjera minuta këtu

Adrola Dushi pëson një incident: Për herë të parë në jetën time mendova se mund të mos kisha të tjera minuta këtu

Magazina
Edon Shileku heq dorë nga identiteti

Edon Shileku heq dorë nga identiteti "Victoria Owns" me të cilin u shfaq në Big Brother VIP Kosova

Magazina
Fero tregon se është nisur për në Arabinë Saudite

Fero tregon se është nisur për në Arabinë Saudite

Magazina
Vajza e Madonnas, Lourdes Leon merr vëmendje me paraqitjen e saj në Madrid

Vajza e Madonnas, Lourdes Leon merr vëmendje me paraqitjen e saj në Madrid

Magazina
Shakira refuzoi të ndryshonte tekstin e këngës 'diss' për Piquen, pavarësisht se ekipi i saj i lutej ta bënte

Shakira refuzoi të ndryshonte tekstin e këngës 'diss' për Piquen, pavarësisht se ekipi i saj i lutej ta bënte

Magazina
Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Magazina
Kalo në kategori