Chievo ndal Interin me një barazim të vonshëm

Emanuele Giaccherini në tentim për t'i ikur Marcelo Brozovicit (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Pas fitores 1-0 ndaj Udineses, Interi nuk ka arritur të vazhdojë me fitore në Serie A.

Zikaltrit janë ndalur nga Chievo me rezultat 1-1, ky ishte barazimi i gjashtë radhazi për vendasit në kampionatin elitar italian.

Chievo rrezikoi fillimisht me një gjuajte nga distanca, por kaq ishte nga ata. Interi e mori lojën në dorë dhe pas disa rasteve të lehta erdhi dhe goli nga Ivan Perisic (39′).

Festa te goli i Ivan Perisic (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Në minutën e 45-të edhe Joao Mario kishte rast për gol, por nuk arriti të fut topin në portën e zbrazët dhe me rezultatin 1-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Mauro Icardi kishte rast të mirë për gol në minutën e 56-të, por Stefano Sorrentino bëri një pritje të mirë. Dy minuta më vonë Samir Handanovic ia mohoi një pritje të mirë ndaj Sergio Pellissier.

Pellissie në prapavijë duke tentuar të befasojë Milan Skriniarit (Foto: Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images/Guliver)

Në vazhdim Chievo tentoi diçka më shumë dhe në minutën e parë shtesë shënoi 39-vjeçari, Sergio Pellissier.

Interi renditet në vendin e tretë më 35 pikë, kurse Chievo vazhdon në fund me pesë pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Luciano Spallettit është kundër Napolit, ndërsa Chievo ndaj Sampdorias. /Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur