Giorgio Chiellini është i njohur për taktikat e tij të fshehta, por mbrojtësi i Lose Angeles FC pa dyshim e ‘zbuloi’ veten mëngjesin e së dielës pasi ndali me dorë njërin nga topat më flagrantë të qëllimshëm të parë ndonjëherë, por arriti ta shmang një karton të kuq.

Reklama

Los Angeles FC i mbushur me yje tregoi edhe një herë forcën e tyre fitoi me rezultat të thellë 4-1 ndaj Real Salt Lake.

Në këtë ndeshje u pa një supergol i Gareth Bale, i cili vulosi rezultatin përfundimtar pas një aksioni të bukur individual.

Gareth Bale shënoi një gol të mrekullueshëm individual me Los Angeles FC Gareth Bale shënoi një gol të mrekullueshëm individual me Los Angeles FC

Megjithatë, një rast tjetër i ndodhur në minutën e 69-të ka ‘vjedhur shfaqjen’.

Reklama

Akteri kryesor i kësaj ndodhie ishte legjenda italiane e Juventusit, Chiellini, i cili këtë verë u transferuar te klubi nga MLS.

Reklama

Chiellini bëri prekjen më flagrante dhe të qëllimshme të topit me dorë, duke ndaluar një kundërsulm të Real Salt Lake.

Italiani e gjykoi gabim kërcimin e topit dhe zgjodhi të bënte një lëvizje të ngjashme me një volejbollist.

Megjithatë, gjyqtari nuk e vlerësoi aq të qëllimshme ndaljen e topit me dorë dhe i tregoi vetëm një karton të verdhë qendërmbrojtësit veteran. /Telegrafi/