LAJMI I FUNDIT:

Chelsea në vështirësi pas sanksioneve, Havertz thotë se do të paguajë me paratë e tij aeroplanin për në Lille

Chelsea në vështirësi pas sanksioneve, Havertz thotë se do të paguajë me paratë e tij aeroplanin për në Lille

Sulmuesi i Chelseat, Kai Havertz, thotë se nuk do ta ketë problem të paguajë udhëtimin me aeroplan për të dhe shokët e tij pasi gjigant londinez nuk ka mundësi që të paguajë udhëtimet në ndeshjet jashtë vendit nga fondet e saj.

Reklama

Ekipi i Stamford Bridge nuk mund të shesë bileta individuale ose gjëra nga Fan Shopi pasi e gjithë pasuria e klubit është ngrirë për shkak të sanksioneve kundër pronarit Roman Abramovich.

Ndeshja e fundit kundër Newcastle ishte e lehtë për t’u organizuar sepse është një ndeshje në shtëpi dhe në kampionatin e tyre, por ndeshja e Ligës së Kampionëve kundër Lille ka zbuluar disa problemet reale.

Situata financiare në klub është e tillë që është e diskutueshme se si do të udhëtojë Chelsea. Sponsorët kryesorë u tërhoqën dhe kompania Three, e cila reklamon në fanellë, anuloi një kontratë me vlerë 40 milionë funte në vit.

Thomas Tuchel kritikon Boris Johnsonin për "prioritetet" pas komenteve ndaj Chelseat
Lexo po ashtu Thomas Tuchel kritikon Boris Johnsonin për "prioritetet" pas komenteve ndaj Chelseat

Mirëpo, lojtarët e kësaj skuadre, konkretisht Havertz, ka ofruar të paguajë për udhëtimin e skuadrës për në Francë, e më pas në Middlesbrough për ndeshjen e FA Cup, me shpresën se deri atëherë do të zgjidhen problemet.

“Për momentin ka çështje më të vështira në botë sesa dilema për një udhëtim me autobus ose aeroplan. Unë do të paguaj, nuk ka problem…”, ka thënë Havertz.

Kujtojmë, pas sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës, sanksionet prekën edhe oligarkët rusë, përfshirë Abramovich, dhe qeveria britanike ndaloi të gjitha aktivitetet e tij në ishull. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Zyrtare: Julian Nagelsmann emërohet trajner i Gjermanisë

Përfaqësueset
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

Lajm i mirë për Real Madridin, Vinicius Jr dhe Arda Guler kthehen në stërvitje me grupin

La Liga
Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kalojnë në finale, sigurojnë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Bakut

Xhudo
Kalo në kategori