Chelsea merr fitore bindëse ndaj Evertonit – debuton shqiptari Armando Broja te The Blues

Chelsea vs Everton (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Chelsea e ka mposhtur 4-0 Evertonin në kuadër të javës së 29-të në Ligën Premier.

Pas vetëm 14 minutash lojë në Stamford Bridge, The Blues kaluan në epërsi me anë të Mason Mount që u asistua nga Pedro.

Më pas, sulmuesi spanjoll (21’) ndryshoi rol nga asistues në golashënues, derisa pranoi një asistim fantastik nga Ross Barkley.

Pjesa e parë përfundoi me këto dy gola, derisa në të dytën u shënuan edhe dy të tjera.

Ishte minuta e 51-të, atëherë kur Willian e trefishoi epërsinë për Chelsea, derisa mesfushori anglez dhuroi asistimin e tij të dytë në këtë takim.

Tre minuta më vonë, Olivier Giroud e shënoi golin e katërt për skuadrën londineze, me një asistim të anësori brazilian.

Armando Broja debutoi në skuadrën e parë të Chelseat, gjersa kishte dhjetë minuta në dispozicion që t’i tregonte cilësitë e tij .

Pas javës së 29-të, Chelsea vazhdon të jetë në pozitën e katërt me 48 pikë, derisa në xhiron e 30-të do të takohen me Aston Villën. /Telegrafi/

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar