LAJMI I FUNDIT:

Chelsea kryen punën në pjesën e parë ndaj Middlesbrough, kalon në gjysmëfinale

Chelsea kryen punën në pjesën e parë ndaj Middlesbrough, kalon në gjysmëfinale

Chelsea ka shënuar fitore si mysafir i Middlesbrough me rezultat 2-0, në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Reklama

Të besuarit e Tomas Tuchel kryen punë në pjesën e parë të ndeshjes, duke shënuar dy herë.

Goli i parë erdhi në minutën e 15-të, kur Romelu Lukaku shënoi pas asistimit të Mason Mount për 1-0.

Në minutën e 31-të, Hakim Ziyech shënoi një gol të bukur për rezultatin 2-0.

Lukaku kishte edhe një rast në pjesën e parë, por që nuk e shfrytëzoi.

Vetëm fundi i pjesës së dytë u bë më dinamik, por gola nuk kishte.

Timo Werner rrezikoi dy herë, por në të dyja rastet nuk ishte i saktë.

Boro rastin e vetëm të mirë e kishte me Joshua Cuburn, por Edouard Mendy ishte në vend.

Me këtë fitore Chelsea kalon në gjysmëfinale të FA Cup. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Sa para do të arkëtojë Manchester City nëse e fiton Ligën e Kampionëve nesër mbrëma

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori