LAJMI I FUNDIT:

Chelsea ka shpenzuar dy herë më shumë se të gjitha klubet nga katër ligat kryesore së bashku

Chelsea ka shpenzuar dy herë më shumë se të gjitha klubet nga katër ligat kryesore së bashku

Chelsea zyrtarizoi ardhjen e Noni Madueke nga PSV Eindhoven, të cilin e pagoi 35 milionë euro, duke e bërë klubin holandez marrëveshjen e tretë më të madhe në histori.

Reklama

Ky është përforcimi i 14-të për klubin londinez që nga ardhja e Todd Boehly në Stamford Bridge dhe shuma e shpenzuar nga ajo periudhë është 460.5 milionë euro.

Vetëm në 20 ditët e mëparshme, Chelsea solli gjashtë prej përforcimeve dhe shpenzoi 178.5 milionë euro për to.

Kjo vlerë është dy herë më shumë se e të gjitha klubeve nga pesë ligat e mbetura së bashku.

Përkatësisht, skuadrat nga La Liga shpenzuan 22.1 milionë euro, ndërsa ato nga Ligue 1 shpenzuan 16.6 milionë euro.

Bundesliga bleu në vlerë 34 milionë euro, Seria A në vlerë 9 milionë euro, që janë gjithsej 81.7 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori