0Shares

Bayern Munich duket se nuk e ka ndërmend ta mbajë edhe më gjatë Arturo Vidalin në klub.

Mesfushori kilian është bërë ndër më të kërkuarit në tregun e transferimeve nga skuadrat e mëdha.

Chelsea, Inter dhe Paris Saint Germain janë tri skuadrat që po këmbëngulin për transferimin e kilianit.

Por e përditshmja gjermane ‘Sport Bild’ ka raportuar se Bayerni tani ka vendosur për shitjen e lojtarit.

Kampioni aktual i Gjermanisë i ka vendosur edhe çmimin e largimit që është 60 milionë euro.

Vidal pritet të largohet nga Bayerni pas më shumë se dy vite qëndrim në Munich (Foto/Getty Images)

30-vjeçari pritet që të kompletoj largimin në janar nga Bayerni dhe Chelsea mbetët favoriti kryesor për të nënshkruar me të me trajnerin Antonio Conte që po këmbëngul të ribashkohet me Vidalin.

Gjithsesi Bayerni po mendon tani për zëvendësimin e lojtarit dhe ai pritet të jetë gjermani Leon Goretzka.

Vidal iu bashkua Bayernit në verën e vitit 2015 nga kampionët e Italisë, Juventus.

Kontrata aktuale e mesfushorit kilian me Bayermin skadon në qershor të vitit 2019. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)