LAJMI I FUNDIT:

Chelsea e bleu për 70 milionë euro – atij iu deshën më shumë se gjashtë muaj që ta festojë golin e tij të parë me klubin

Chelsea e bleu për 70 milionë euro – atij iu deshën më shumë se gjashtë muaj që ta festojë golin e tij të parë me klubin

Lojtari i Kombëtares së Ukrainës, Mykhaylo Mudryk, shënoi golin e tij të parë për Chelsean.

Ukrainasi ka shënuar për 2-0 në fitoren 4-3 të Chelseat në Filadelfia, në ndeshjen përgatitore ndaj Brighton.

Goli i parë i Mudryk me fanellën e Chelseat erdhi nga një aksion i bukur, por pas më shumë se gjysmë viti që është lojtar i kësaj skuadre.

Chelsea i ka paguar 70 milionë euro dimrin e kaluar për ukrainasin, por ai ka zhgënjyer me paraqitjet e tij deri tani.

Sezonin e kaluar ai pati shumë mundësi në fushë, por nuk luajti mirë.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori