Chelsea dhe Crystal Palace do ta zhvillojnë derbin londinez në kuadër të javës së 12-të në Ligën Premier.

Skuadra e drejtuar nga Frank Lampard hynë në këtë takim për të vazhduar serinë e fitoreve, pasi deri më tani ka pesë radhazi.

Në anën tjetër rivali lokal i Chelseat, Crystal Palace ka për qëllim të rikthehet te tre pikët, pasi në tri javët e fundit nuk e ka shijuar fitoren.

Tanimë dy skuadrat kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, James, Zouma, Tomori, Emerson, Kante, Kovacic, Mount, Willian, Pulisic, Abraham.

Crystal Palace: Guaita, Ward, Tomkins, Cahill, Van Aanholt, Milivojevic, Kouyate, McArthur, Townsend, Zaha, Ayew. /Telegrafi/