0Shares

Të dy skuadrat angleze kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Kampioni aktual, Chelsea është nikoqirë i Burlneyt në ndeshjen e parë të sezonit 2017/18 të Ligës Premier.

Skuadra e Antonio Contes dëshiron ta filloj me fitore këtë sezon, pasi synimi i tyre është mbrojtja e titullit, ndërsa mysafirët do kënaqeshin edhe më një pikë.

Blutë e Londrës për këtë ndeshje kanë shumë mungesa ndër to: Eden Hazard dhe Pedro. /Telegrafi/

Chelsea: Courtois; Rudiger, Luiz, Cahill; Azpilicueta, Kante, Fabregas, Alonso; Willian, Batshuayi, Boga.

Burnley: Heaton; Lowton, Tarkowski, Mee, Ward; Gudmundsson, Cork, Hendrick, Defour, Brady; Vokes.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)