Chelsea ka bërë ofertë zyrtare për anësorin e Romës, Emerson Palmieri.

Sipas Sky Sport italia, Conte kërkon me ngulm brazilianin i cili është në radarin e Liverpoolit dhe Juventusit.

Është një lëvizje e rrezikshme, sepsae Emersoni tashmë është rikueperuar nga një dëmtim në ligamente.

Lajmet e fundit nga transferimet Lajmet e fundit nga transferimet

Nëse Roma duhet të shesë dikë për të balansuar financat, atëherë Emersoni është ai që edhe pritet të sakrifikohet.

Liverpooli dhe Juventusi janë lidhur me ish-yllin e Juventusit, por Chelsea duket se ka bërë ofertën më të mirë substanciale.

Ai shihet si alternativë më “e lirë” në vend të Alex Sandros. /Telegrafi/