Porto e fitoi ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Chelseat, mirëpo u eliminua nga gara e madhe evropiane.

Duke qenë se e kërkoi më shumë fitoren, skuadra portugeze është vlerësuar me nota mesatare më të mirë se ekipi anglez.

Paraqitje e mirë e Jorginhos te Blutë që është vlerësuar me notën më të lartë te kjo skuadër, ndërkohë që te Porto notën më të lartë e ka marrë qendërmbrojtësi Chancel Mbemba.

Chelsea eliminon Porton dhe kualifikohet në gjysmëfinale Chelsea eliminon Porton dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Sergio Oliveira te ekipi portugez dhe Edouard Mendy te Chelsea kanë marrë vlerësimet më të ulëta në këtë takim.

Më poshtë është vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave sipas SofaScore. /Telegrafi/

Reklama