LAJMI I FUNDIT:

Çfarë ndodhë me Skrinarin, pas marrëveshjes së tij te PSG – ndërsa ende luan te Interi

Çfarë ndodhë me Skrinarin, pas marrëveshjes së tij te PSG – ndërsa ende luan te Interi

Milan Skriniar e shikoi fitoren 1-0 të Interit ndaj Atalantës nga shtëpia të martën, por pritet të kthehet për derbin e Milanos, me klubin që pret angazhim të plotë pavarësisht marrëveshjes së tij me Paris Saint-Germain.

Reklama

Mbrojtësi sllovak nuk do të rinovojë kontratën e tij me gjigantët e Serisë A derisa do t’i bashkohet PSG-së si lojtar i lirë në fund të sezonit.

Ai mungoi për ndeshjen e së martës në Kupën e Italisë kundër Atalantës, të fituar 1-0 nga lojtarët e Simone Inzaghit.

PSG dhe Interi gjejnë marrëveshje për Milan Skriniarin, por zikatërit nuk po mund të gjejnë zëvendësues
Lexo po ashtu PSG dhe Interi gjejnë marrëveshje për Milan Skriniarin, por zikatërit nuk po mund të gjejnë zëvendësues

Sipas Repubblica, Skriniar nuk ishte as në tribuna dhe preferoi ta shikonte ndeshjen nga shtëpia për të shmangur tensionin në “Stadio Meazza”.

Beppe Marotta tha para fillimit të ndeshjes se Interi e respektoi zgjedhjen e tij, megjithëse mbrojtësi duhet të vendosë përkushtimin maksimal deri në fund të sezonit për të ndihmuar Interin të përmbushë objektivat.

Repubblica konfirmon se Skriniar nuk do të përjashtohet nga ekipi dhe Inzaghi do të vazhdojë të mbështetet tek ai deri në qershor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Cristiano Ronaldo nuk ndalet, shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

Ligat tjera
“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

“Jam i shqetësuar” - Ancelotti flet për akuzat ndaj Barcelonës për ryshfet drejt gjyqtarëve

La Liga
Kalo në kategori