LAJMI I FUNDIT:

Celine Dion anulon turneun muzikor “Courage” pas problemeve me shëndetin

Celine Dion anulon turneun muzikor “Courage” pas problemeve me shëndetin

Celine Dion njoftoi “me zhgënjim të madh” të premten se po anulon turneun e saj botëror “Courage” për t’u fokusuar në shëndetin e saj.

Këngëtarja e “Because You Loved Me”, e cila u diagnostikua me sindromën e ngurtësi muskujve në dhjetor 2022, ndau një listë me 42 koncertet e saj evropiane të anuluara përmes Instagramit së bashku me një mesazh që shprehte dhimbjen e saj.

“Më vjen shumë keq që ju zhgënjej të gjithëve edhe një herë. Po punoj shumë për të rindërtuar forcën time, por turneu mund të jetë shumë i vështirë edhe kur je 100%”, filloi ajo, shkruan PageSix.


Foto: Getty Images

“Nuk është e drejtë për ju që të vazhdoni të shtyni shfaqjet, dhe megjithëse më thyen zemrën, është më mirë që të anulojmë gjithçka tani derisa të jem vërtet gati të rikthehem përsëri në skenë”, shtoi ylli.

Dion i siguroi fansat se ajo “nuk po heq dorë”, megjithatë, dhe “mezi pret t’i shohë” përsëri.

Ekipi i saj tha se biletat do të rimbursohen përmes pikës origjinale të shitjes.

Të gjitha lajmet nga Celine Dion
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Celine Dion

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit, sindroma e personit të ngurtë është një “çrregullim i rrallë neurologjik progresiv” që mund të shkaktojë ngurtësim të muskujve në gjoks, krahë dhe këmbë.

Kur fituesja e “Grammy”-t ndau për herë të parë diagnozën e saj në një video emocionale në Instagram vitin e kaluar, ajo vuri në dukje se kishte “përballur me probleme me shëndetin për një kohë të gjatë”.

Foto: Celine Dion/Instagram

“Kohët e fundit jam diagnostikuar me një sindromë shumë të rrallë neurologjike, e cila prek rreth një në një milion njerëz”, tha ajo në atë kohë, duke shpjeguar se gjendja ishte shkaku i të gjitha spazmave të muskujve që ajo kishte përjetuar që nga viti 2021.

“Courage” ishte turneu i parë i Dion në më shumë se një dekadë.

Filloi në Kanada në shtator 2019 dhe fillimisht u vendos në pauzë për shkak të pandemisë COVID-19.

Por, problemet e vazhdueshme shëndetësore të këngëtares më pas e detyruan atë të shtyjë vazhdimisht shfaqjet e saj. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Ka kushtuar mbi 600 milionë dollarë - dasma e shumëpërfolur e djalit të miliarderit indian ku të ftuar janë shumë VIP

Ka kushtuar mbi 600 milionë dollarë - dasma e shumëpërfolur e djalit të miliarderit indian ku të ftuar janë shumë VIP

Magazina
Robert Berisha bën thirrje përmes rrjeteve sociale: Ejani në Shqipëri, lirë a shtrenjtë ky është vendi ynë

Robert Berisha bën thirrje përmes rrjeteve sociale: Ejani në Shqipëri, lirë a shtrenjtë ky është vendi ynë

Magazina
Melisa Pamuk ndan fotografitë e para nga martesa me Yusuf Yazici në Paris

Melisa Pamuk ndan fotografitë e para nga martesa me Yusuf Yazici në Paris

Magazina
Ben Affleck dhe Jennifer Lopez më në fund shesin shtëpinë, mes thashethemeve për divorc

Ben Affleck dhe Jennifer Lopez më në fund shesin shtëpinë, mes thashethemeve për divorc

Magazina
Beatrix Ramosaj shkëlqen në bikini: Një pamje joshëse dhe fantastike

Beatrix Ramosaj shkëlqen në bikini: Një pamje joshëse dhe fantastike

Magazina
Kalo në kategori