LAJMI I FUNDIT:

Çeku: Kurti do ta ketë shumë shpejt përgjigjen për të gjithë lidhur me zhvillimet e fundit

Çeku: Kurti do ta ketë shumë shpejt përgjigjen për të gjithë lidhur me zhvillimet e fundit
Ministri i MKRS-së, Hajrulla Çeku (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Harulla Çeku, ka paralajmëruar se kryeministri Albin Kurti shumë shpejt do t’i kthejë përgjigje bashkësisë ndërkombëtare për kërkesat e tyre për deeskalimin e situatës në veri.

Reklama

Këtë deklarim ai e ka bërë të mërkurën, në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, transmeton Telegrafi.

Ministrat e Qeverisë Kurti të painformuar për sanksionet e mundshme ndaj Kosovës
Lexo po ashtu Ministrat e Qeverisë Kurti të painformuar për sanksionet e mundshme ndaj Kosovës

Ministri tutje ka thënë se mbajnë takime të rregullta të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje dhe kanë diskutuar shumë çështje, përfshirë edhe tensionet e fundit në komunat veriore.

“Kryesia e LVV-së mban takime të rregullta. Në të gjitha këto takime merr pjesë edhe kryeministri dhe kryetari i subjektit tonë. Aty diskutohen të gjitha çështjet politike, përfshirë edhe zhvillimet e fundit. Sot nuk do të doja të flisnim për çështje që lidhen me partinë, por dua të ju siguroj që kryeministri Kurti shumë shpejt do të ketë përgjigje edhe për faktorin ndërkombëtar, edhe për mediat, edhe për qytetarët”, ka thënë Çeku. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Kërcënohet në rrjetet sociale një polic në veri

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Biseda telefonike Kurti - Sullivan, Shtëpia e Bardhë e shqetësuar me dislokimin e forcave serbe në kufi me Kosovën

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Deputeti holandez: Koha për një përgjigje të fortë ndaj lëvizjeve të trupave të Serbisë

Lajme
Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Kongresisti amerikan Torres: Serbia t’i tërheq trupat nga kufiri, po përshkallëzon situatën

Lajme
Kalo në kategori