LAJMI I FUNDIT:

Cavani kthen vitet pas me super golin që ka shënuar për Boca Juniors

Cavani kthen vitet pas me super golin që ka shënuar për Boca Juniors

Gjatë viteve Manchester United ka pasur në radhët e tyre një sërë sulmuesish të talentuar si Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Robin Van Persie, Ruud Van Nistelrooy e shumë e shumë të tjerë, që kanë zbukuruar terrenin e “Old Trafford” dhe kanë shënuar një mori golash.

Njëri nga sulmuesit më të nënvlerësuar të “Djajve të Kuq” padyshim është edhe Edinson Cavani, i cili ktheu vitet pas për Boca Juniors këtë vikend.

Pasi u largua nga Manchester United në 2022, Cavani paketoi valixhet dhe mori rrugë drejt Argjentinës atje ku po luan për Boca Juniors.


Edhe pse në moshën 37-vjeçare ai është një startues i rregullt në ekipin argjentinas dhe madje paraqitja e tij e fundit ndaj Central Nortes ishte një ndër më të mirat e uruguaianit.

Me vetëm 63 minuta të luajtura, Cavani shënoi dy gola dhe mori çmimin ‘Lojtari i Ndeshjes’ sipas FOTMOB.

Njëri prej dy golave që shënoi ishte një për t’u mbajtur mend, pasi uruguaiani me gërshërë arriti që ta çojë topin në rrjetë, duke mos i lënë asnjë mundësi portierit./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori