LAJMI I FUNDIT:

Casillas zgjedh top pesë portierët më të mirë në botë, por injoron emrat si Alisson e Donnarumma

Casillas zgjedh top pesë portierët më të mirë në botë, por injoron emrat si Alisson e Donnarumma

Iker Casillas padyshim që është njëri nga portierët më të mirë që e ka njohur bota e futbollit.

Reklama

Legjenda spanjolle ka fituar krejt titujt e mundshëm me Real Madridin, derisa tani e disa vite ndodhet në pension.

Në një prononcim të shkurtër për faqen ‘433’, Casillas ka zgjedhur pesë portierët më në formë në botë.

41-vjeçari është i mendimit se Thibaut Courtois i Real Madridit është portieri më i mirë në botë, teksa pas tij e vlerëson brazilianin Ederson Moares të Manchester Cityt.

Në vendin e tretë legjenda spanjolle e vendos portierin slloven të Atletico Madrid, Jan Oblak.

Ndërkohë në pozitat katër dhe pesë ka vend për dy gjermanët Marc-Andre Ter Stegen dhe Manuel Neuer.

Casillas në këtë listë nuk ka përmendur emra si Gianluiggi Donnarumma (PSG), Alisson Becker (Liverpooli) dhe David de Gea(Man Utd). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

Real Madridi rivalizon Barcelonën në garën për shërbimet e talentit 19-vjeçar

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori