Iker Casillas thuhet se do të jetë rival i Luis Rubiales në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Federatës së Futbollit Spanjoll (RFEF).

Ish-portieri i Real Madridit, i cili aktualisht është në Porto do t’i jepte fund karrierës së tij futbollistike nëse ai bëhet presidenti i RFEF.

Sipas mediumit El Larguero, Casillas tashmë ia ka komunikuar vendimin e tij Këshillit Kombëtar të Sportit.

UEFA zgjedh formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve UEFA zgjedh formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Siç raportuan mediumet Cope dhe Radio Marca një muaj më parë, spanjolli po mendonte për mundësinë e pjesëmarrjes në zgjedhje.

Në një sondazh të realizuar nga gazeta Marca, 94 për qind e tifozëve treguan mbështetjen e tyre për kandidaturën hipotetike të Casillasit.

38-vjeçari tashmë është takuar me disa nga ish-bashkëlojtarët e tij të kombëtares për t’i kërkuar që ta ndihmojnë në zgjedhje. /Telegrafi/