LAJMI I FUNDIT:

Carlos zbulon formacionin e ëndrrave, mungojnë dy super yjet më të mëdha (Foto)

Carlos zbulon formacionin e ëndrrave, mungojnë dy super yjet më të mëdha (Foto)

Roberto Carlos ka hartuar formacionin më të mirë të historisë së futbollit, sipas tij.

Reklama

Në të nuk bëjnë pjesë as Leo Messi dhe as Cristiano Ronaldo.

Pjesa e përparme e sulmit formohet nga treshja Ronaldinho-Figo-Ronaldo.

Ky i fundit është fenomeni, ish-partner i Roberto Carlos te Real Madridi dhe ekipi kombëtar brazilian.

Tani drejtor i marrëdhënieve institucionale të Real Madridit ka postuar një foto në llogarinë e vet në Vippter, mbi të cilën shkruan “Dream Team”.

Është e çuditshme se nga lojtarët aktualisht aktivë në këtë formacion bën pjesë vetëm Iker Casillas, portieri aktual i portugezëve të Portos.

Braziliani rendit edhe veten mes më të mirëve, në mbrojtje, krahas Cafu, Cannavaro dhe Maldini.

Lojtarë të tjerë që kanë luajtur me të te Real Madridi në këtë formacion janë Casillas, Zidane, Makelele, Seedorf, Figo dhe Ronaldo (braziliani).

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori