Carlos Tevez ka pranuar se vëmendja e tij e plotë nuk ishte në Kampionatin Botëror në Katar dhe ai nuk ka kontaktuar kapitenin e Argjentinës, Lionel Messi për ta uruar atë.

Ylli 35-vjeçar ishte në formë frymëzuese për përfaqësuesen në turne dhe frymëzoi skuadrën e tij përsëri pas humbjes së tyre shokuese ndaj Arabisë Saudite.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë mori çmimin e Topit të Artë dhe përfundoi pas shokut të skuadrës së Paris Saint-Germain Kylian Mbappe në garën e Këpucës së Artë.

Tevez, i cili luajti së bashku me Messin për Argjentinën, e quajti kohën e karrierës së tij të shkëlqyer si lojtar.

Reklama

38-vjeçari argjentinas ka shijuar periudha pjellore me Manchester United dhe Manchester City, me Tevez që më vonë luajti për Juventus dhe Shanghai Shenhua.

Reklama

Pas përfundimit të karrierës së tij, Tevez u bë trajner i skuadrës argjentinase Rosario Central përpara se të largohej nga posti i tij vetëm pesë muaj më vonë.

Ish-ylli i Cityt tha se ai e pa Francën teksa luante në Botëror, por ai pranoi se nuk kishte kontaktuar me Messin “sepse telefoni i tij duhet të ishte i mbushur me mesazhe” pas turneut.

Ish-ylli i Manchester Cityt, Carlos Tevez, luajti së bashku me fituesin e Kupës së Botës Lionel Messi për Argjentinën. Kredia: Alamy

“Nuk e ndoqa nga afër Kupën e Botës në Katar, por e pashë shumë Francën sepse ishte një ekip që më pëlqeu”, deklaroi Tevez për Radio Mitre.

Reklama

“Nuk i kam shkruar Messit sepse telefoni i tij duhet të jetë mbushur me mesazhe. Më bën shumë të lumtur që fëmijët e mi festuan golat e tij”.

Tevez u rikthye për një periudhë të tretë me klubin e fëmijërisë Boca Juniors para daljes në pension, por ish-reprezentuesi argjentinas tha se ai ishte “i lodhur” nga koha e tij në futboll. /Telegrafi/

Reklama