Seriali dramë- krim, “Rrushe” është ndër më të rinjtë që është krijuar nga GjirafaStudios.

Ky projekt i veçantë do të lansohet më pesë maj të këtij viti, rreth orës 17:00.

Në mesin e shumë artistëve është është reperi i njohur, Capital T, i cili do të bashkëpunojë për këtë prodhimtari.

View this post on Instagram

A post shared by Capital T (@truekapo)

Lajmi është bërë i ditur përmes tij në një postim në rrjetin social Instagram, derisa theksonte se ndihet privilegjuar për pjesëmarrjen.

“Kosovë të dua si do që je dhe nuk do të heq dorë prej teje asnjëherë. Por, me datën pesë maj kam vendosur të flas pak realitet për të gjithçka ka ndodhur, e si e shoh situatën e të ardhmen me ty”, ka shkruar ai.

View this post on Instagram

A post shared by Capital T (@truekapo)

Capital T tutje shtoi: “Disa të gjithë janë duke punuar për hitin e verës, unë bashkërisht me GjirafaVideo kemi realizuar një prej projekteve më të mira dhe emocionuese me titull “Rrushe”, që lansohet me datën pesë maj e më pas pason transmetimin më datën nëntë maj”.

Trailer i episodit të parë është publikuar sot dhe atë mund ta ndiqni duke klikuar këtu.