LAJMI I FUNDIT:

“Cahilli si Ramosi”

“Cahilli si Ramosi”

Legjenda angleze e futbollit, Michael Owen ka bërë një krahasim interesant.

Reklama

Oëen ka gjetur kohë të bëj një krahasim në mes të dy qendërmbrojtësve, atij të Real Madridit, Sergio Ramos dhe atij të Chelseat, Gary Cahill.

Sergio Ramos, 9-shi fals i La Ligas
Lexo po ashtu Sergio Ramos, 9-shi fals i La Ligas

Sipas ish-sulmuesit të Liverpoolit, mbrojtësi anglez i Chelseat është sikurse Ramosi, pasi gjithmonë shënon gola të rëndësishëm.

Shkas i këtij krahasimi nga Owen është goli i Cahillit në fund të ndeshjes në fitoren e ‘Bluve’ në udhëtim te Stoke City.

“Cahill është sikurse Ramosi tek Real Madrid”, ka thënë fillimisht legjenda angleze, Owen.

Erdhi si 19 vjeçar dhe u kthye në legjendë të klubit – 500 ndeshje me Realin dhe 66 gola si mbrojtës
Lexo po ashtu Erdhi si 19 vjeçar dhe u kthye në legjendë të klubit – 500 ndeshje me Realin dhe 66 gola si mbrojtës

“Ai gjithmonë shënon gola të rëndësishëm”, përfundoi ish-sulmuesi i Real Madridit.

Ndryshe, Gary Cahill ka shënuar katër gola deri më tani në Ligën Premier, ndërsa Sergio Ramos është autor i shtatë golave në La Liga. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori