Kombëtarja shpresa e Shqipërisë U21, do të zhvilloj dy ndeshje miqësore në Antalia të Turqisë.

Të dyja ndeshjet kuqezinjtë do t’i zhvillojnë përballë moshatarëve të tyre nga Azerbejxhani.

Kombëtarja e drejtuar nga Alban Bushi do të ndeshet me 21 dhe me 26 janar ndaj Azerbejxhanit.

E risi në këtë listë është mbrojtësi prizrenas, David Domgjoni i cili ka shkëlqyer këtë edicion me Lirinë.

I kontaktuar nga Telegrafi, prizrenasi Domgjoni është shprehur shumë i lumtur me ftesën e marrë nga Kuqezinjtë.

“Jam i kënaqur me ftesën që më ka bërë trajneri Alban Bushi. Jam i bindur se besimin e tij do ta shpërblej me angazhim dhe paraqitje të mira”.

Reklama

“Është nder dhe privilegj për çdo futbollistë që të vesh fanellën kuqezi”, tha Domgjoni për Telegrafin.

Reklama

Domgjoni gjatë një ndeshje me Lirinë në Superligën e Kosovës

Mbrojtësi i talentuar ka qenë pika më e fortë në repartin defensivë te Liria.

Klubi bardh e zi këtë edicion është duke luftuar në dy fronte, kampionat dhe Kupën e Kosovës. /Telegrafi/