Princesha e Pop-it është kthyer!

Reklama

Pas një pauze gjashtëvjeçare, Britney Spears bëri rikthimin e saj muzikor të premten (26 gusht) me publikimin e “Hold Me Closer”, bashkëpunimi i saj me Elton John.

Kënga, e cila është një ripërpunim i hitit të John të vitit 1971 “Tiny Dancer”, shënon publikimin e parë të ri të Spears që nga fitorja ligjore nëntorin e kaluar që e çliroi atë nga konservatori 13-vjeçar që kontrollonte karrierën dhe jetën e saj personale.

Vitin e kaluar, Spears zbuloi se ajo u largua nga muzika dhe performanca pasi konservatori “vrau ​​ëndrrat e mia”. Albumi i saj i fundit, “Glory”, u publikua në vitin 2016.

Reklama

Para publikimit të “Hold Me Closer”, Spears shkroi në Twitter se ajo po mëson “çdo ditë është një provë e pastër të përpiqesh të jesh një person më i mirë dhe të bëj atë që më bën të lumtur”.

Reklama

Ajo shtoi se donte të ishte “e patrembur si kur isha më e re”, shkruan CNN.

Foto: AP

John tha se ishte frymëzuar për të bashkuar forcat me Spears nga bashkëshorti i tij, David Furnish, duke shtuar se ai beson se dueti i tyre do t’i japë asaj një nxitje shumë të nevojshme të besimit pas një “kohe traumatike”.

“Jam shumë i emocionuar që mund ta bëj atë me të, sepse nëse është një hit i madh, dhe mendoj se mund të jetë, do t’i japë asaj shumë më tepër besim sesa ka tashmë dhe ajo do të kuptojë se njerëzit në të vërtetë e duan atë dhe kujdesuni për të dhe dëshironi që ajo të jetë e lumtur”, tha ai në një intervistë për gazetën Guardian.

Reklama
Reklama

Një skanim i shpejtë i mediave sociale dhe duket se fansat janë të kënaqur nga publikimi i përbashkët.

Foto: Getty

“Ka diçka në lidhje me zërin e Britney dhe një këngë kërcimi që shkojnë jashtëzakonisht mirë së bashku — si vera e kuqe dhe një shportë me bukë. Ajo bën gjëra me tonin e saj vokal që të gjitha vajzat e tjera të popit thjesht nuk mund t’i bëjnë. Kjo është arsyeja pse ajo është princesha e vërtetë e popit”, tha Christian Allaire e Vogue

"Hold me Closer" nga Elton John dhe Britney Spears publikohet më 26 gusht "Hold me Closer" nga Elton John dhe Britney Spears publikohet më 26 gusht

Megjithatë, duke shkruar në Times të Mbretërisë së Bashkuar, Will Hodgkinson nuk ishte aq entuziast.

Reklama

Ndërsa tha se “kthimi i Britney Spears duhet të mirëpritet me krahë hapur”, ai e përshkroi “Hold Me Closer” si një “remix pa gjak” që “nuk i jep hapësirë ​​Spears të shkëlqejë duke vrarë gjithashtu magjinë e origjinalit”. /Telegrafi/

Reklama