LAJMI I FUNDIT:

Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Britania e Madhe tallet me doktrinën e re të Putinit

Rusia gjatë ditës së djeshme publikoi doktrinën e saj të politikës së jashtme.

Reklama

Doktrina përshkruan përgjigjet ndaj të ashtuquajturave “kërcënime ekzistenciale” dhe mbështetjen për liderët rajonalë joperëndimorë.

Së bashku me njoftimin, ministria e saj e jashtme shkroi në Twitter se “politika e jashtme e Rusisë është paqësore, e hapur, e parashikueshme, konsistente dhe pragmatike dhe e bazuar në respektimin e parimeve dhe normave të së drejtës ndërkombëtare të njohura botërisht”.

Britanikët iu përgjigjen në mënyrë ironike këtij njoftimi të shtetit rus.

“Nesër është 1 prilli”, njoftoi Ministria e Britanisë së Madhe. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Pamje “apokaliptike” për shkak të zjarrit në Kanada - Nju Jorku u bë qyteti i madh më i ndotur në botë dhe mori ngjyrë të portokalltë

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Kalo në kategori