Brenda Rodgers, është një tjetër emër që lidhet me stolin e Manchester United.

Reklama

Strategu është aktualisht nën drejtimin e Leicester Cityt, por që mund të largohet nga aty në ditët e ardhshme.

Sipas asaj që raporton SunSport, Djajtë e Kuq janë të interesuar që Rodgers të jetë zëvendësuesi i Ole Gunnar Solskjaer.

Norvegjezi ka qenë në qendër të kritikave tash e disa muaj dhe shkarkimi i tij është shumë afër të ndodhë.

Edhe pse shumëkush e cilëson shkarkimin e tij si një gjë që mund të ndodhë në fund të sezonit, kështu nuk raporton edhe Sun Sport.

Rodgers thuhet se është i hapur që të largohet nga Leicesteri dhe të marrë drejtimin e skuadrës së Unitedit. /Telegrafi/