Pasi këngëtarja kolumbiane, Shakira dhe futbollisti spanjoll, Gerard Pique, arritën një marrëveshje për ndarjen e tyre, dyshja thuhet se ranë dakord të shesin vilën e tyre spektakolare në Barcelonë, ku jetonin së bashku.

Përkatësisht, çifti kanë arritur marrëveshjen për kujdestarinë javën e kaluar, sipas të cilës këngëtarja do të transferohet në Miami me dy djemtë e tyre.

Mediat spanjolle tani po raportojnë se çifti ka vendosur të shesë shtëpinë ku kanë jetuar së bashku dhe çmimi i saj pritet të jetë deri në 13 milionë euro.

Vila 380 metra katrorë e ish-çiftit ndodhet në Esplugues de Llobregat, një zonë private rreth gjysmë ore me automjet nga qendra e qytetit.

Reklama

Fotografitë e saj u shfaqën në në Tëitter, duke dhënë një vështrim në shtëpinë e ish-çiftit të famshëm.

Reklama

Ju mund të shihni dizajnin e gjerë me ngjyra neutrale dhe mobile moderne, ndërsa duket një pamje spektakolare e qytetit.

Vila ka gjithashtu një fushë të vogël futbolli të ndërtuar nga Pique, ndërsa ka edhe studion e saj të regjistrimit dhe palestrën.

Çifti i dikurshëm ndante shpesh fotografi dhe video nga shtëpia e tyre. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Shakira (@shakira)