Mbrojtësi i huazuar i Manchester United, Brandon Williams është duke u hetuar nga Norwich City, pas një postimi tashmë të fshirë në Instagram.

Lojtari bëri përparim te United në sezonin 2019/20, por e gjeti veten jashtë skuadrës në sezonin vijues, për shkak të rikthimit në formë të Luke Shaw.

Këtë sezon ai ka qenë i huazuar te Norwich, në një përpjekje për t’i dhënë më shumë futboll të ekipit të parë dhe ka qenë një nga sukseset e pakta për skuadrën e Suffolk.

Nuk ka gjasa që Williams të kthehet në klub sezonin e ardhshëm, me ekipin e Dean Smith që do të përballet të paktën një vit mbrapa në Championship pas rënies së tyre.

Tani edhe pse klubi thuhet se po shqyrton aktivitetin e tij në mediat sociale, sipas Athletic, pasi ai postoi një foto me gishtin e mesit me mbishkrimin: “Çfarë dite e bukur. Ngritje e lehtë Norwich City”, gjithashtu duke etiketuar vendndodhjen e Suffolk.

Williams then posted some much better content. Image: Instagram

Postimi i çuditshëm u fshi nga historia e tij në Instagram menjëherë dhe u zëvendësua shpejt nga foto me dy qentë e tij.

Së pari, mbrojtësi postoi një video të qenit të tij të ulur jashtë duke shijuar diellin, me titullin “Për njerëzit që më ndiqnin ai është gjithmonë zgjuar”.

Më pas, kjo u shoqërua nga një foto bardh e zi të një qeni tjetër, me mbishkrimin “Po ashtu edhe ajo”.

Image: Instagram

Sharjet në klubin e tij aktual mund të shihen si të ngjashme me një incident që përfshin sulmuesin e Brentfordit, Ivan Toney në fillim të sezonit, kur sulmuesi ishte me pushime.

Toney ishte me pushime në Dubai gjatë pushimeve ndërkombëtare në janar, kur një video e tij duke thënë “F**k Brentford” disa herë u bë virale.

Brentford hetoi incidentin dhe sulmuesi kërkoi falje, duke thënë: “Unë kam shpjeguar se çfarë ka ndodhur dhe kam kërkuar falje, por gjithashtu dua t’u kërkoj falje të gjithë tifozëve të Brentford”.

Momenti kur Williams ishte gati ta ‘grushtonte’ kundërshtarin, por e përqafoi kur e kuptoi se ishte Christian Eriksen Momenti kur Williams ishte gati ta ‘grushtonte’ kundërshtarin, por e përqafoi kur e kuptoi se ishte Christian Eriksen

“Unë e respektoj mënyrën se si të gjithë e mbështesni ekipin dhe më duhet të them se sa shumë më pëlqen të luaj për klubin dhe për ju”.

Vetë Ëilliams u bë viral në mediat sociale në fillim të sezonit për arsye shumë më qesharake, kur Norwich luajti kundër skuadrës së Toney.

Mbrojtësi i krahut u përplas me Christian Eriksen dhe u zemërua me danezin, para se të kuptonte se kush ishte dhe të vendoste ta përqafonte në vend që ta godiste. /Telegrafi/