LAJMI I FUNDIT:

Brahim Diaz konfirmon se e do qëndrimin te Milani – thumbon tifozët e Real Madridit

Brahim Diaz konfirmon se e do qëndrimin te Milani – thumbon tifozët e Real Madridit

Lojtari i huazuar nga Real Madrid, Brahim Diaz ka thënë se ai është shumë i lumtur te Milani dhe theksoi se dëshira e tij është të ndihmojë ekipin që të rikthehet në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Rossonerët përgatiten për udhëtimin te Cagliari të dielën dhe mund të kualifikohen për në garën më të madhe për klube në Evropë nëse fitojnë.

“Një klub si Milani duhet të luajë në Ligën e Kampionëve”, ka thënë Diaz për SportMediaset. “Është një garë shumë e rëndësishme dhe do të thotë shumë për ne që të kualifikohemi”.

“Si fëmijë, të gjithë kemi ëndërruar të luajmë në këtë kompeticion dhe nëse vazhdojmë kështu, mund ta luajmë vitin e ardhshëm”.

E ardhmja e Brahim Diaz te Rossonerët është e pasigurt, por ai dëshiron të sigurojë tifozët se dëshira e tij është të ndihmojë skuadrën.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu në Milano. Është një qytet i pabesueshëm dhe klubi është i shkëlqyeshëm ”, shtoi ai. “Tifozët më japin shumë dashuri dhe unë ndihem mirë këtu”.

“Tani, ne duam t’i bëjmë ata të lumtur. Siç them gjithmonë, përparësia është Milani dhe të përpiqemi të bëjmë më të mirën për ekipin”.

“Ndjehem si protagonist, si dhe i gjithë ekipi, gjë që është gjëja më e rëndësishme. Jam i lumtur me atë që po bëj”.

Lojtari 21-vjeçar ka shënuar në dy ndeshjet e fundit kundër Juventusit dhe Torinos dhe ka kontribuar me katër gola në 25 ndeshje të Serie A këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori