Aktori Brad Pitt është shpërblyer të dielën me çmimin “Aktori më i mirë në rol dytësor”, në ngjarjen e madhe të ndarjes së çmimeve, BAFTA.

Në momentin që mori çmim, Pitt bëri një shaka me Princin Harry, duke thënë se është i ekzaltuar që do të rikthehet bashkë me këtë trofe në ShBA, ashtu sikurse Harry ka bërë, shkruan INSIDER.

Ndërkohë, të pranishëm në sallë ishin vëllai dhe kunata e Harryt, Princi William dhe Kate Middleton, të cilët dhanë një buzëqeshje të lehtë pas kësaj shakaje.

Brad Pitt me një nga çmimet BAFTA të fituar në vitin 2014 (Foto: Anthony Harvey/Getty Images/Guliver)

Megjithëse Pitt nuk ishte në gjendje të merrte pjesë fizikisht në edicionin e 73-të të BAFTA-s, ishte Margot Robbie ajo që e pranoi këtë çmim, dhe Brad Pitt e dha mesazhin ironizues përmes një letre që e kishte lënë të shkruar të cilën Margot Robbie e lexoi para publikut.

Margot Robbie pranoi sivjet çmimin e Brad Pittit në mungesë dhe lexoi letrën e tij të falënderimit për këtë çmim (Foto: BBC One)

“Ai do ta emërojë këtë [çmim] me emrin Harry sepse ai është me të vërtetë i ngazëllyer që do ta marrë atë me vete në Shtetet e Bashkuara”, shkruhej në këtë letër.

Të gjithë fituesit në ‘BAFTA 2020’ Të gjithë fituesit në ‘BAFTA 2020’

Kamerat më pas kapën një pamje të Dukës dhe Dukeshës së Kembrixhit, të cilët qeshën me vështirësi së bashku me audiencën.

Është hera e parë që William dhe Middleton kanë pranuar publikisht vendimin e Princit Harry dhe Meghan Markle për të lënë shtëpinë e tyre në Mbretërinë e Bashkuar, si pjesë e “daljes së tyre” nga familja mbretërore.

Pitt në fjalimin e tij: “Hej Britani, dëgjuat se sapo jeni bërë beqar, të mirëpritur në klub, duke iu uruar më të mirën me zgjidhjen e divorcit”. /Telegrafi/

Princi Harry dhe Meghan Markle (Foto: John Stillwell – WPA Pool/Getty Images/Guliver)