Brad Pitt thuhet se mendon se gruaja e tij e dytë nga e cila është ndarë, Angelina Jolie ka shkuar ‘shumë larg’ me procedurat e tyre të divorcit që janë zgjatur dhe kanë hyrë në vitin e katërt që nga momenti kur u nisën.

“Brad thotë se Angelina ka shkuar shumë larg kësaj here”, tha një burim në edicionin e 31 gushtit të Revistës “Us Weekly”.

“Ai ka mbetur pa asnjë mundësi tjetër përveç të gërmohet dhe të luftojë përsëri – e vështirë”, ka thënë tutje burimi, shkruan DailyMail.

Brad Pitt dhe Angelina Jolie (Foto: Gareth Cattermole/Getty Images/Guliver)

Më 10 gusht, aktorja-humanitare 45-vjeçare kërkoi të skualifikojë gjyqtarin John W. Ouderkirk për ‘dështimin për të zbuluar’ marrëdhëniet e tij të punës me një nga avokatët e aktorit-producentit 56-vjeçar.

Ouderkirk gjithashtu ndodh që të jetë gjykatësi kurorëzoi ish-çiftin fitues të Çmimit “Oscar” në pronën e tyre franceze ‘Chateau Miraval’ në vitin 2014.

“Individët e dëmtuar më shumë nga gabimi transparentisht taktik i Joliet janë fëmijët e vetë palëve”, thanë avokatët e Pitt në përgjigje të paraqitjes së Joliet.

Brad Pitt dhe Angelina Jolie (Foto: Junko Kimura/Getty Images/Guliver)

“Ata vazhdojnë të privohen nga një zgjidhje përfundimtare për këto çështje të kujdestarisë”, thonë burime pranë tyre.

Brad dhe Angelina janë bashkë-prindër të pesë fëmijëve – Pax, 16 vjeç; Zahara, 15; Shiloh, 14; dhe binjakët Knox dhe Vivienne, 12 – ndërsa Maddox, 19, e cila po kryen studimet në Korenë e Jugut.
“Vonesa në këto procese është për shkak të përpjekjes së zellshme të ekipit të Pitt për të krijuar një përjashtim të veçantë të panjohur për përfitimin e klientit të tyre”, shkruajti ekipi i saj juridik.

Angelina thuhet se “ka kërcënuar të transferojë fëmijët e tyre në Richmond”, një periferi e pasur në Londrën Jugperëndimore.

Brad Pitt dhe Angelina Jolie (Foto: Jason Merritt/Getty Images/Guliver)

“Ajo beson se [Richmond është] një mjedis i përsosur për fëmijët, nga pikëpamja kulturore dhe arsimore”, tha një burim i brendshëm për The Mirror.

“Një skenar është që ajo mund t’i ketë fëmijët disa muaj në një kohë në Mbretërinë e Bashkuar, atëherë ata do të lejohen të kthehen të shohin Brad për periudha më të gjata”, thotë tutje burimi.

Sidoqoftë, në nëntor, Jolie i tha posaçërisht “Harper’s Bazaar” në një intervistë: “Unë do të doja të jetoja jashtë vendit dhe do ta bëj këtë menjëherë pasi fëmijët e mi të jenë 18 vjeç. Tani për tani unë duhet të jem me bazë atje ku babai i tyre zgjedh për të jetuar”. /Telegrafi/